social FBsocial FBsocial FB

Kurs Teologii Życia Konsekrowanego

logo zk

Rok akademicki 2017/18

Mamy nowych błogosławionych !

 Oficjalne

Beatyfikacja naszych Współbraci: 109 Męczenników hiszpańskiej wojny domowej lat 1936-39

Uroczystości beatyfikacyjne. Zobacz transmisję:
 
Chcesz wiedzieć więcej?
 

Czytaj więcej...

Jubileusz Koła Misyjnego w Łodzi

Jubileusz - wystawka misyjna

Łódź, 9 października 2017

Jednym z najważniejszych zadań Kościoła jest realizacja misyjnego nakazu Chrystusa: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (zob. Mt 16, 15). Słowa te dotyczą nie tylko osób duchownych, lecz także świeckich. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za ich realizację. Oczywiście nie wszyscy mogą wyjechać na misje, jednakże każdy może pomagać misjom, tworząc zaplecze duchowe i materialne dla misjonarzy. Koło Misyjne przy łódzkiej Parafii pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego Marii Klareta prowadzi tę działalność już od 25-ciu lat!

Czytaj więcej...

Klaretyni na Syberii

 Wrzesień 2017 1

Syberia (Irkuck, Listwianka, Brack), 4-10 września 2017

Relacja o. Tomasza Zająca CMF

Lato, lato i po lecie! Jesień już zagląda na Syberię...

A nawet więcej! Na północy spadły już pierwsze śniegi i przymrozki. U nas w Bracku babie lato. W nocy słupek termometru spada poniżej zera, ale w dzień świeci jeszcze piękne Słońce i wyzłaca swoim blaskiem liście drzew. Syberyjska jesień z mnogością swoich barw jest przepiękna.

Czytaj więcej...

Kolejne spotkanie Zarządu z Przełożonymi wspólnot

 

Spotkanie Zarządu z Superiorami II

Krzydlina Mała, 11-13 października 2017

W ostatnich dniach odbyło się kolejne spotkanie Zarządu naszej prowincji z Przełożonymi lokalnymi (Przełożonymi wspólnot), czyli Superiorami.

Oprócz charakteru informacyjno-dyskusyjnego miało ono również na celu przeprowadzenie szkolenia z zakresu postępowania w przypadkach przestępstw seksualnych wobec nieletnich.

 

Czytaj więcej...

Śluby zakonne w Paczynie

MAŁE Neoprofesi - po pierwszych i wieczystych ślubach 

Paczyna, 8 września 2017

W dniu 8 września cały Kościół obchodzi święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, jednakże my, misjonarze klaretyni, synowie Jej Niepokalanego Serca, celebrujemy ten dzień w sposób szczególny.

To w tym właśnie dniu od wielu lat składamy i odnawiamy nasze śluby zakonne. W tym roku misjonarzami klaretynami stali się, na razie na rok, trzej nowicjusze: Marcin, Mateusz i Michał; na całe życie zaś dotychczasowi profesi czasowi: Bartłomiej i Tomasz.

Czytaj więcej...