social FBsocial FBsocial FB

Studium Teologii Życia Konsekrowanego

logo zk

 

Rekolekcje z modlitwą uzdrowienia

Milicz

Wieści z Bracka

Rok 2017 czerwiec

Rośnie w Bracku świątynia na chwałę Boga i dla zbawienia ludzi

W Rosji mówi się często, że na rosyjskiej ziemi wystarczy wkopać krzyż i zacznie rozrastać się życie duchowe…

Parafia w mieście Brack istnieje od 1994 roku. Wówczas to katolicy postawili swój krzyż w tym mieście. I tak się zaczęło!

Czytaj więcej...

Pierwsza wspólnota klaretyńska w Malezji

malasia

Bunan, Malezja, 16 lipca 2017

W dniu kolejnej, 168 rocznicy założenia Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów nasza obecność w Azji wzbogaciła się o nową wspólnotę, która jest zarazem pierwszą fundacją klaretynów na terenie Malezji. Pierwsi klaretyni w tym azjatyckim i wyspiarskim państwie zamieszkali w archidiecezji Kuching, w stanie Sarawak na wyspie Borneo. Nasza wspólnota znajduje się w miejscowości o nazwie Bunan, około 100 km od Kuching. Obecność misjonarzy klaretynów w Malezji rozpoczęła się wraz z przyjazdem misjonarzy z Prowincji Chennai (Indie) w 2012 roku. Zostaliśmy zaproszeni do założenia misji w tym kraju jeszcze przez emerytowany arcybiskupa Johna Ha Tiong Hock'a.

Czytaj więcej...

II Spotkanie Zarządów Prowincji Polski i Niemiec

Wroc-sala1

Wrocław, 3-5 lipca 2017

Od poniedziałku, 3 lipca, do środy, 5 lipca bieżącego roku we Wrocławiu odbywało się spotkanie Zarządów Prowincji Niemiec i Polski. Spotkanie to odbyło się w ramach procesu reorganizacji struktur naszego Zgromadzenia w Europie, było drugim zjazdem obu Zarządów i - tak, jak poprzednio - przewodził mu Delegat Ojca Generała, pochodzący z Nigerii o. Henry Omonisaye, jeden z naszych konsultorów generalnych.

Czytaj więcej...

Będziemy mieć nowych błogosławionych!

beatification es 1

Potwierdzenie beatyfikacji naszych Współbraci

Jak poinformował wczoraj ojciec Franco Stano, nasz Postulator Generalny, otrzymaliśmy od Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej potwierdzenie daty beatyfikacji ojca Mateo (Mateusza) Casals, studenta Teofilo (Teofila) Casajus, brata Fernando (Ferdynanda) Saperas oraz 106 innych klaretynów, towarzyszy ich męczeństwa.

Czytaj więcej...

Rekolekcje zakonne w Przesiece

Rekolekcje-Przesieka

Przesieka, 25 czerwca - 1 lipca 2017

W niedzielę 25 czerwca zebraliśmy się w domu rekolekcyjnym Archidiecezji Wrocławskiej w Przesiece koło Jeleniej Góry, aby uczestniczyć w naszych klaretyńskich rekolekcjach, które tym razem poprowadził nasz Współbrat - ojciec biskup Jacek Kiciński CMF. W ciągu ponad pięciu dni w skupieniu sprawowaliśmy wspólnie Eucharystie, słuchaliśmy nauk, modliliśmy się Liturgią Godzin i na wspólnotowych adoracjach. Oczywiście był także na czas na "sam na sam z Bogiem", czy to na modlitwie, czy podczas pieszych wędrówek po górach.