Powołania

Karta z kalendarza liturgicznego

  • Wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy
18
sierpnia
sobota
Heleny, Bronisława
Czytania: Ez 18,1-10.13b.30-32; Ps 51
Ewangelia: Mt 19,13-15

Przynoszono do Jezusa dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”. Włożył na nie ręce i poszedł stamtąd.

5 minut z Bogiem:
(cytat z książki Alfonso Milagro CMF w przekładzie Teresy Jaromin)

Nie wiem, czy znasz Marka Twain’a, pisarza humorystę. Napisał on tę mądrą uwagę:

„Starajmy się żyć w taki sposób, aby, jak umrzemy odczuł to nawet dyrektor przedsiębiorstwa pogrzebowego”.

Kogo najbardziej żałujemy po śmierci, to tych ludzi, którzy w czasie swego ziemskiego życia starali się szczerze uczynić ten świat lepszym, a nie tych, którzy brali dużo z życia i dawali mało.

Tych, którzy chcieli wzbogacić świat służąc innym ludziom, a nie tych, którzy się wzbogacili sami, nawet ze szkodą własnej wspólnoty.

W ten sposób, w tym życiu, ci którzy kochają wszystkich, są kochani przez wszystkich. Osoby przemijają, lecz wspomnienie o nich, chlubne lub niechlubne, pozostanie przez długi czas, a przede wszystkim na zawsze w sercu Boga, który je przyjmie lub odrzuci.

  

 

„Syn Boży, cierpiąc za nas nie tylko dał przykład, byśmy szli w Jego ślady, lecz otworzył nam nową drogę, którą, jeśli idziemy, życie i śmierć doznają uświęcenia i nabierają nowego sensu” (KDK 22). Ten nowy sens otrzymują wszystkie rzeczy, jeśli patrzymy na nie z Bożego punktu widzenia.

©2018 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line