Powołania

Karta z kalendarza liturgicznego

21
kwietnia
niedziela
Anzelma, Feliksa
Czytania:
Ewangelia:
5 minut z Bogiem:
(cytat z książki Alfonso Milagro CMF w przekładzie Teresy Jaromin)

Smutną jest rzeczą umierać, nie nauczywszy się żyć. Smutno jest także żyć, nie nabywszy sztuki umierania.

Obie rzeczy tak się między sobą wiążą, że jest niemożliwe ich rozłączenie. Postaraj się żyć wiedząc, że masz umrzeć. Postaraj się zbliżać do śmierci z radością, że umiałeś żyć.

Naprawdę żyje ten, kto nie gubi się w szczegółach tego, co realizuje obecnie, ale nauczył się nadawać prawdziwy kierunek projektowi zmierzającemu ku przyszłości. Naprawdę żyje ten, kto chce być każdego dnia trochę lepszym, kto stara się ulepszać codziennie swój dom, kto tęskni za lepszym światem, za relacjami bardziej ludzkimi i bardziej chrześcijańskimi wśród ludzi.

Chwila obecna ciągnie za sobą ciężar przeszłości i rzuca się cieniem ku przyszłości...

Zobacz, jak ważną jest rzeczą wykonywać dobrze to, co czynisz w chwili obecnej, ponieważ będzie to mieć swoje znaczenie w przyszłości. To jest tym, co nazywamy „życiem z perspektywą”.

 

 

 

Także i wy teraz doznajecie smutku. Znowu jednak was zobaczę i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać” (J 16,22). To, co przeżywamy nie posiada zamkniętych granic. Wszystko ma swoją eschatologiczną przyszłość, wszystko jest zorientowane ku przyszłości Królestwa Bożego; przyszłość, którą ty powinieneś uobecnić w tym świecie, w jakim przyszło ci żyć.

©2019 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line