Powołania

Odpust św. Dominika w Płocku

 

Płock, 11.08.2019

W niedzielę w Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Płocku świętowano uroczystości odpustowe z okazji niedawnego święta św. Dominika – drugiego patrona Parafii. Mszy św. przewodniczył i wygłosił kazanie o. Piotr Bęza CMF – Prowincjał. Mówił o pobożności maryjnej, ukierunkowanej na naśladowanie zaufania i wierności Matki Pana Jezusa. Na koniec skierował słowa zachęty oraz życzenia w stronę dwóch kleryków pochodzenia afrykańskiego – Erica Djan CMF i Jeana Gnansounou CMF, którzy chwilę później odnowili na kolejny rok profesję zakonną, czyli śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni na świętowanie na placu przykościelnym. Dużą atrakcją był koncert orkiestry dętej OSP z Piątku, w skład której wszedł gościnnie Proboszcz Parafii – o. Marcin Kowalewski CMF, grający na puzonie. Wystawę misyjną oraz rozprowadzanie książek religijnych prowadził o. Piotr Boroń CMF, odpowiedzialny za Prokurę Misyjną oraz Klaretynów Świeckich; on również poprowadził popołudniowe spotkanie na temat misji, przy współudziale afrykańskich kleryków. Dzieci i starsi mogli wziąć udział w losowaniu nagród, zaś dla samych dzieci przygotowano zabawę z bańkami mydlanymi i malowanie twarzy. Każdy mógł posilić się klasyką z grilla, tradycyjnym chlebem, ciastem i napojami.

W uroczystościach wzięli udział również Klaretyni z Łodzi, Wrocławia, Warszawy i Kudowy-Zdroju, a także duża grupa gości z parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Antoniego Marii Klareta z Łodzi.

Wieczorem, na zakończenie, o. Proboszcz i s. Joanna Jabłońska MC poprowadzili modlitwę uwielbieniową, przeplataną pieśniami.

Piękna pogoda oraz atmosfera modlitwy, spotkania i wdzięczności sprawiły, że był to wielki i niezapomniany dzień dla całej Parafii św. Maksymiliana Kolbego.

 

©2020 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line