Powołania

Odnowienie ślubów i posłanie Misjonarza

Galeria

Wrocław, 08.09.2023

W dniu liturgicznego święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września, misjonarze klaretyni, będący w formacji początkowej, składają profesje zakonne - pierwsze, czasowe lub wieczyste. W tym roku w kaplicy Domu Formacyjnego przy ul. Wieniawskiego 38 dwóch misjonarzy - Piotr Ferenc CMF i Jakub Gawlik CMF - ponowiło decyzję o złożeniu ślubów czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na kolejny rok, podpisując uroczysty "akt profesji" na ołtarzu. Ślubowania odebrał Przełożony Prowincjalny, o. Piotr Bęza CMF.

Droga studenta Piotra wiedzie do kapłaństwa, natomiast Jakub będzie bratem zakonnym. Choć są to różne drogi, to są ze sobą mocne splecione i uzupełniają się. Można powiedzieć, że każdy, choć pełni inne posługi, ma ręce pełne roboty. Bardzo piękna jest droga powołania brata zakonnego, który nie spowiada, nie odprawia Mszy św. i innych sakramentów, to pracując na rzecz domu zakonnego w świeckich obowiązkach jest ważnym świadectwem miłości poprzez pracę rąk. Nie są to tylko ręce przyłożone do kosiarki, drabiny czy młotka, ale może być to też praca w zakrystii lub ekonomii. Pracy jest naprawdę dużo, a komu smakuje taka droga świętości, może u nas ją osiągnąć :)

Po Komunii świętej uroczyste błogosławieństwo przyjął o. Robert Pyrka CMF, który otrzymał od o. Prowincjała krzyż misyjny oraz posłanie, aby rozpocząć posługę w hiszpańskojęzycznym duszpasterstwie w Prowincji USA - Kanada. O. Robert rozpocznie ten nowy etap życia w połowie października. Wspieramy go modlitwą i wsparciem w niełatwej misji na obczyźnie.

 

Galeria
©2024 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line