Powołania

Śluby zakonne 2021

Wrocław, 08.09.2021

W dniu 8 września Kościół katolicki obchodzi święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Misjonarze Klaretyni, synowie Jej Niepokalanego Serca, tradycyjnie w tym dniu składają śluby zakonne.

W czasie uroczystej jutrzni, w naszym Domu formacyjnym we Wrocławiu, swoją profesję czasową odnowiło trzech naszych współbraci: Dymitr Dubaj CMF, Piotr Ferenc CMF oraz Mateusz Zachora CMF. Natomiast podczas Mszy świętej w kościele pw. św. Wawrzyńca we Wrocławiu, której przewodniczył o. bp Jacek Kiciński CMF, odbyło się uroczyste złożenie pierwszej i wieczystej profesji zakonnej. Na ręce o. Wiceprowincjała Marcina Kowalewskiego CMF pierwszą profesję zakonną złożył nowicjusz Jakub Gawlik CMF, a profesję wieczystą złożyli Marcin Kisiliczyk CMF i Michał Szumny CMF. Złożenie pierwszej profesji zakonnej włącza do zgromadzenia, czego symbolem jest nowy strój zakonny, czyli czarna sutanna, przepasana pasem. Neoprofes otrzymuje Konstytucje Zgromadzenia, których zobowiązuje się przestrzegać z całą możliwą starannością. Profesi wieczyści dostają krzyże misyjne, które mają przypominać im o całkowitym oddaniu się Bogu, w służbie głoszenia Ewangelii. Wraz ze złożeniem wieczystej profesji zakonnej profesi zostają w sposób pełny i ostateczny włączeni do Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów.

O źródłach i sensie życia zakonnego mówił w homilii o. Marcin Kowalewski CMF. Zaznaczył w niej, że mimo pewnego kryzysu, jaki przeżywa życie konsekrowane, jest ono w Kościele bardzo potrzebne. 

Zgodnie z prośbą zawartą w tekście profesji zakonnej, módlmy się za wszystkich misjonarzy, którzy złożyli w tym dniu swoje śluby zakonne, aby w służbie Bogu i Kościołowi byli wierni duchowi Założyciela, Świętego Antoniego Marii Klareta i osiągnęli miłość doskonałą.

 

©2022 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line