Powołania

Zimowa Sesja Ewangelizacyjna

 

Krzydlina Mała, 27 grudnia 2018 - 1 stycznia 2019

„Masz talent!” – zapewniała ekipa organizacyjna, zapraszając na coroczną Klaretyńską Sesję Ewangelizacyjną. I rzeczywiście, 27 grudnia budynki Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej zaczęły wypełniać się uczestnikami w bardzo różnym wieku, pochodzących z wielu stron Polski, aby odkryć lub dopracować swój osobisty talent. Jak to bywa w tradycji Klaretyńskiej Sesji, można było spotkać na niej młode małżeństwa z dziećmi, młodzież, osoby samotne i konsekrowane – bogactwo powołań i bogactwo talentów. Codzienny czas wypełniony był modlitwą, konferencjami i wspólnym przebywaniem. Nie zabrakło oczywiście czasu na wielogodzinne… planszówki!

W bogactwo i piękno talentów wprowadzała nas s. Felicyta Szewczyk, elżbietanka – malarka oraz małżeństwo plastyków Kasia i Andrzej Fydrych. Siostra Felicyta poprowadziła dwudniowe warsztaty malowania ikon dla tych, którzy odważyli się wydobyć ukryte nakłady plastycznych zdolności. Artyści opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali niektóre ze swoich dzieł. Była też propozycja dla tych co „ani nie malują, ani nie śpiewają” – młodzieżowa grupa pantomimy „Iuventus Dei” pokazała jak wielkie piękno i możliwości kryje ludzkie ciało.

Czas Sesji nie był jedynie okazją do podziwiania cudzych zdolności. Codzienne Słowo Boże głoszone przez o. Piotra i o. Marcina oraz cisza adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie sprowokowały z pewnością każdego z uczestników do spojrzenia w głąb własnych umiejętności i darów oraz uwielbienia Boga za piękno, które złożył w każdym z nas, bez względu na to czy ktoś posiada te talenty najbardziej widoczne jak malarstwo czy muzyka, czy w ukryciu codzienności z miłością i radością dzieli się tym, co posiada.

Z pewnością wielu z uczestników przyjechało do Krzydliny oczekując spotkania z bogactwem talentów drugiego człowieka. Miejmy jednak nadzieję, że jeszcze więcej powróciło do swoich domów z głębokim przekonaniem: „ja też MAM TALENT”.

Przygotowała s. Ewelina Pietrzyk MC

 

©2022 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line