Powołania

Ojciec Andrew nowym kapelanem wojskowym

Abidżan, Wybrzeże Kości Słoniowej, 11.05.2021

Nowo mianowany kapelan wojskowy w południowej dzielnicy Vridi Cité miasta Abidżan w diecezji Grand Bassam na Wybrzeżu Kości Słoniowej, o. Andrew C. Adukwaw CMF od razu zabrał się do pracy i przeprowadził niezbędne szkolenie: wezwał młodzież do wystrzegania się skutków narkomanii. Według niego młodzi ludzie powinni zaprzestać nadużywania narkotyków, ponieważ ma to tragiczne konsekwencje dla ich przyszłości.

Zaapelował na ten temat podczas kampanii uświadamiającej przeciwko zorganizowanej narkomanii w sobotę 8 maja 2021, w Katolickim Duszpasterstwie Wojskowym w Vridi Cité, we współpracy z misjonarzami klaretynów.

O. Adukwaw zwrócił się do rodziców, by przestrzegali powierzonej im przez Boga władzy i wychowywali swoje dzieci tak, aby stały się użytecznymi członkami społeczeństwa. Powiedział, że można tego dokonać poprzez wpajanie dzieciom wartości chrześcijańskich, które będą korzystne dla ich przyszłości.

Zwracając się do zgromadzonej młodzieży i rodziców, kapitan policji Fulgence N’Guessan ostrzegł przed przestępstwami związanymi z narkotykami. Przypomniał wszystkim obecnym, że zażywanie narkotyków jest karalne zgodnie z prawem Wybrzeża Kości Słoniowej.

Główny chorąży żandarmerii Mathieu Wolo również uwrażliwiał młodzież na różne rodzaje narkotyków i ostrzegał przed nimi. Powiedział: „Pokazuję ci je, żebyś wiedział jak wyglądają te narkotyki i uciekał od nich”.

Porucznik Nathalie Douoba rozmawiała z młodzieżą o życiu w więzieniu i jego konsekwencjach dla ich młodzieńczego życia. Dlatego wezwał rodziców, aby pomogli swoim dzieciom trzymać się z dala od narkotyków ze względu na świetlaną przyszłość, jaka może czekać te dzieci.

W programie "Z dala od narkotyków" brał udział również chorąży policji Jean Paul Miazan.

źródło: catholicinformer.com

 

©2022 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line