Powołania

Poświęcenie studni w Koudougou

 

Afryka, Burkina Faso, Koudougou, 13 stycznia 2019

Jeszcze rok temu mogliśmy jedynie pomarzyć o wierceniu głębinowych studni, które widzieliśmy to tu, to tam, na wioskowych misjach. Zanosiłem od czasu do czasu mój ból i współczucie do Boga, gdy śpiąc po wioskach widziałem trud zdobywania wody, której nie odważyłbym się nazwać „do picia”, bo nawet z największą obawą, i z braku wyboru, odważyłem się w niej kąpać, spoglądając na białawy kolor wody w plastikowym wiadrze „made in China”.

A dziś, to otwarcie już trzeciej studni! Dzięki przyjacielowi, ks. Piotrowi Wyżgołowi, w centrum naszej misji w Koudougou postawiliśmy pierwszą pompę głębinową napędzaną energią. Dwie następne studnie to również dar ludzi mieszkających w Niemczech, ludzi do niedawna całkiem mi nieznanych.

Moje prośby i westchnienia zostały wysłuchane. W październiku 2018 roku na terenie naszej misji w wiosce Nassoulou inaugurowaliśmy pierwszą pompę głębinową. Ofiarodawca nie mógł być obecny, reprezentował go Niemiec pracujący w Burkina Faso. 13 stycznia 2019 roku człowiek, który stoi na czele niewielkiej grupy w bawarskiej wiosce, przyleciał na uroczystość poświęcenia studni. Po Mszy świętej udaliśmy się do „źródła życia”, jak głosi pamiątkowa tablica, którą trzymam w rękach. Ludzie z obu wniosek: Nassoulou i Vy, przybyli w liczbie ponad 1000. Wspólny posiłek, tańce przy tamtamach i oczywiście dar dla ofiarodawców: baran i 5 kogutów!

 

©2023 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line