Powołania

Ruszyła Formacja Przełożonych

 

W sobotę, 19 stycznia odbyła się pierwsze zajęcia z cyklu Formacja Przełożonych w Seminarium Misjonarzy Klaretynów we Wrocławiu.

Fragment artykułu z Gościa Niedzielnego:

Pierwsza edycja Formacji Przełożonych w ramach Instytutu Teologii Życia Konsekrowanego odbyła się 7 lat temu – mówi o. Aleksander Bober CMF, dyrektor ITŻK. – Chcemy podczas naszych spotkań odkrywać, jak być dobrym przełożonym dla innych, jak najlepiej pełnić wobec nich tę posługę. Przełożony to osoba nominowana, by czuwać nad tym, co jest ważne w życiu wspólnotowym. Wykłady mają pomóc w odczytaniu, na czym należy skupić uwagę, by życie wspólnotowe płynęło we właściwym kierunku – było skoncentrowane na Bogu.

Do udziału w zajęciach zgłosiło się 37 osób. Najwięcej w tym gronie znalazło się sióstr zakonnych. Oprócz nich w formacji uczestniczy 4 kapłanów (sercanin biały, oblat Maryi Niepokalanej, dwaj klaretyni), a także pani należąca do Świeckiego Instytutu Życia Konsekrowanego. Uczestnicy przyjeżdżają bynajmniej nie tylko z okolic Wrocławia, ale z całej Polski – m.in. z Gdyni, Wejherowa, Bydgoszczy, Krakowa, Tczewa, Poznania, Gniezna, Katowic, Opola, Warszawy.

Honorowym patronem inicjatywy jest bp Jacek Kiciński CMF, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Prelegenci to wykładowcy różnych ośrodków akademickich w Polsce, specjaliści z dziedzin związanych z ogólnie pojętą teologią życia konsekrowanego. Roczny cykl obejmuje 60 godzin wykładowych. W programie zjazdu, który odbywa się zawsze w sobotę, znajduje się 6 godzin wykładowych i wspólna Eucharystia.

 

Źródło: Jak być przełożonym?

 

Galeria
©2022 Misjonarze Klaretyni Prowincja Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone
Zadaj pytanie on-line